Boulevard des Italiens, Boulevard de Montmartre

Nazwa bulwaru des Italiens wywodzi się od XVII wiecznego teatru, którego repertuar zdominowały komedie włoskie. W czasach Dyrektoriatu otrzymał on nazwę Petit — Coblentz, wówczas można było tu spotkać liczną grupę emigrantów z Niemiec. Bulwar nadzwyczajny rozgłos uzyskał w XIX w., gdy „cały Paryż" zbierał się w słynnych kawiarniach: cafe Tortoni, cafe Hardy, cafe Riche, cafe Anglais, cafe Cardinal, cafe du Grand Balcon. W pobliżu znajduje się Opera-Comique zwana, Opera-Studio; jej fasada główna wychodzi na plac. Boieldieu, na którym znajduje się dom narodzin (nr 1) Aleksandra Dumas-syna.
Na bulwarze Montmartre, słynnym również z licznych kawiarni (cafe Veron, cafe de Madrid), znajduje się także interesujące muzeum figur woskowych (Musee Grevin), założone w roku 1882 przez karykaturzystę Grevina. Można tam zobaczyć rekonstrukcje scen historycznych, figury woskowe wielkich ludzi: postaci historycznych i współczesnych.
Przy zbiegu bulwarów Montmartre i des Italiens znajduje się ważne skrzyżowanie ulicy Richelieu i Druot (tam liczne sklepy filatelistyczne; pod nr 9 Hotel-Druot, w którym odbywają się wielkie licytacje). Na rue Richelieu sklepy numizmatyczne. Bd des Italiens łączy się z bd Haussmann, na którym znajduje się największy magazyn Galeries Lafayette oraz szereg innych domów towarowych.